powrót>>

Jak zarobić na pożyczaniu pieniędzy

Czy da się zarabiać na pożyczaniu pieniędzy? Odpowiedź jest oczywista: TAK. Ale czy zarobić może każdy w prosty sposób? Również odpowiedź jest twierdząca.

Od kilku lat rozwija się w Polsce rynek chwilówek pozabankowych przyznawanych całkowicie online. Wraz z udostępnieniem nam dogodniejszego dostępu do gotówki firmy pożyczkowe dają nam możliwość zarobienia pieniędzy. W walce o klienta uruchomiły bowiem programy polecające, które wynagradzają nas za każdego nowego klienta, który do danej firmy przyjdzie z naszego polecenia.W firmie Vivus Finance otrzymamy 30 zł za każdego znajomego, który zarejestruje się na stronie pożyczkodawcy i otrzyma pożyczkę. Na specjalnym formularzu wystarczy wpisać e-mail albo numer telefonu komórkowego znajomego, po czym otrzyma on zaproszenie z systemu. Ważne, aby być już klientem Vivus i zalogować się wcześniej inaczej system nie przyporządkuje zaproszenia do naszego konta. Kiedy zaproszona przez nas osoba skorzysta z oferty i dokona rejestracji przy użyciu numeru telefonu lub adresu mailowego, na który zostało wysłane zaproszenie, a następnie dokona przelewu weryfikacyjnego i otrzyma pożyczkę, wtedy firma pozabankowa przeleje na nasze konto 30 zł.

Sposób jest bardzo prosty, a sytuacje, w których znajomy chce od nas pożyczyć jakieś pieniądze zdarzają się. Oczywiście nikt bezpośrednio nie zażąda od przyjaciela czy znajomego odsetek za pożyczenie pieniędzy, ale może się okazać, że nie dysponujemy w danej chwili wolną gotówką i właśnie wtedy możemy użyć tego sposobu by wspomóc znajomego, a przy okazji na tym zarobić. Proste, prawda? Dodatkowo, osoba, której polecamy kredyt pozabankowy nie poniesie żadnych kosztów pożyczki, ponieważ pierwsza pożyczka jest za darmo.

Podobne programy mają uruchomione inne firmy, które oferują bezpłatne pożyczki. Jeszcze więcej można zarobić w Net Credit czy ViaSMS, którzy na podobnych warunkach zapłacą nam 50 zł.

W Kredito24 sytuacja jest nieco inna. W przypadku zatwierdzenia wniosku znajomego otrzymamy aż 200 zł, ale w postaci zniżki przy zaciąganiu kredytu. Jeśli jednak uzbieramy saldo 975 zł otrzymamy tą kwotę na konto. Tak informuje nas na swojej stronie firma oferująca pożyczki pozabankowe.

Innym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy jest udzielanie pożyczek innym osobom z własnych środków. Takie możliwości dają nam serwisy „social landingowe”, które niejako społecznością osób, które chcą uzyskać pożyczkę i tych, którzy chcą ulokować swoje aktywa. Jak na swojej stronie informuje kokos.pl, jeden z liderów pożyczek społecznościowych, średni zwrot z inwestycji wynosi ponad 17%. To dużo więcej niż lokata w banku, ale z pewnością jest to obarczona większym ryzykiem inwestycja.

W górę