powrót>>

Rush Cash, czyli koreańska ofensywa na polskim rynku pożyczek pozabankowych

W czerwcu ubiegłego roku media pisały o wizycie w Polsce przedstawicieli potentata na rynku pożyczek pozabankowych w Korei, którzy chcą przejąć działająca na rynku polskim firmę lub rozpocząć biznes od zera. Teraz wiemy już, że firma Apro zdecydowała się uruchomić własną markę pożyczek krótko- i długoterminowych pod nazwą Rush Cash (rushcash.pl).

Dla osób, które nie są w stanie uzyskać pożyczki gotówkowej w banku Rush Cash oferuje dwa produkty. Pierwszy z nich to tzw. Chwilówki, które są udzielane na okres do 30 dni w kwocie od 500 do 5 000 zł. Pożyczka wieloratalna to pożyczka w wysokości nawet do 20 000 zł, którą możemy otrzymać na okres od 12 do 36 miesięcy.

Obecnie nie możemy ubiegać się o pożyczkę całkowicie online. Na stronie znajdziemy informacje, że możliwy jest jedynie kontakt telefoniczny lub mailowy, ale wkrótce ma się to zmienić. Firma wymaga od nas przesłania skanu dowodu osobistego. Natomiast dla kwoty pożyczki powyżej 1 500 zł wymagany jest dodatkowo dokument potwierdzający dochód. To dość spore wymagania biorąc pod uwagę oferty konkurencji. Niski jest natomiast minimalny wymagany wiek dla pożyczkobiorcy, który wynosi 18 lat. Firma nie pisze też nic o maksymalnej kwocie pierwszej pożyczki, co może oznaczać, że jest skłonna pożyczać większą kwotą dla nowych klientów, choć będzie się to z pewnością wiązało z dodatkową weryfikacją.

Biorąc pod uwagę konkurencyjne oferty pierwszych pożyczek za darmo oferowanych przez czołowych na polskim rynku graczy w sektorze pożyczek pozabankowych, oferta firmy Apro nie wyróżnia się niczym szczególnym. Możemy się jednak spodziewać dużej ofensywy. Jak w zeszłym roku pisał Puls Biznesu „Aktywa firmy na koniec 2013 r. wynosiły 1,4 mld USD, czyli były większe niż obroty wszystkich firm pożyczkowych w Polsce, szacowane na 3 mld zł.” Być może jest to obecnie moment „badania” polskich realiów i klientów, a ofensywa jeszcze przed nami.

W górę